• Güzellik
  • 12 Mayıs, 2023

Saç Renklendirme Nedir?

  • 0
  • 1082
  • 0
  • 0

Saç Renklendirme Nedir ?

İnsanlar yaşam kalitesini artırmak ve ruh varlığına daha sağlıklı bir görsel oluşturmak için geçmiş zamanda belirli bileşen kimyasallardan yararlanarak kozmetik bir yapı oluşturup saç boyasını keşfetmişlerdir.

Saç renklendirme erkek ve kadın çalışma tekniklerinde farklı değişiklikler gösterse de saçlardaki beyazları kapatma veya görselde farklı bir imaja sahip olmak için kozmetik kimyasal boyalardan yararlanarak uygulanan saç boyama tekniğidir.Günümüzde biz saç stilistleri olarak müşteri tercihlerine göre saçlarda renk cümbüşü oluşturur hale gelmiş durumdayız.

Farklı görüntü ve renklere sahip olma arzusu esmer olanı sarışın, sarışını esmer, veya kumralı kızıla çevirmiş ve etkileyici saç tasarımlarının çıkmasına neden olmuştur. Buna öncülük eden kesimin başında elbette ünlüler gelmektedir. Bakın bizlerden en çok istenen saç renkleri hangi ünlülere ait ; İlk sıralarda Serenay Sarıkaya saç rengi ve imajı, Meryem Uzel , Burcu Esmersoy, Seda sayan, Defne Samyeli, Candan Erçetin kızlı, Sinem Kobal, Hazal Kaya, Afra Saraçoğlu’nun saçlarının doğallığı , Seda bakan, Nurgül Yeşilçay, Amine Gülse, Pelin Karahan gibi sanatçılarımız yer alıyor. Yabancı ünlülerden ikon haline gelen Madonna, Marliyn Monre, Lady Gaga, Britney Spears, Beyonce, Cyndi Lauper, Jennifer Lopez, Rihanna, Shakira ve benzer ünlü isimlerden bahsedebiliriz.

Bu sanatçılar yüksek yeteneklerinin yanında başarılarında, hair dresser yani saç dizaynı rengi makyaj çalışması ile geri planda olan ama aktif ve ciddi bir rol üstlenen meslektaşlarımızın payını küçümseyemeyiz.

Kuaför, Saç, Tarak

Paris Kuaför Bursa
Bursa
Bilgi Al Firmayı İncele ►

Saç Renklendirmede Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

30 yılın mesleki birikimi ve deneyimine sahip bir saç stilisti, kuaför olarak müşterilerimden saç renklendirme taleplerinde yüz rengine ve günlük yaşam tarzına göre önerilerde bulunmaya çok dikkat ederim. Tüm okuyucularımıza buradan özellikle belirtmek isteğim saçlarını düzenli bir şekilde ele almalarıdır. Saç renklendirme, saç kesimi, saç kırıklarının alınması, saç bakımı bir bütündür ve saç sağlığı ve kalitesi açısından son derece önemlidir.

Profesyonel olarak kuaförlük mesleğini icra eden arkadaşlar insan görselinde renkleri çok iyi bilmek ve kullanmak zorundadır. Saç boyama işlemini yaparken uygulayacağı kişinin isteklerini göz ardı etmemeli ama mesleki tecrübesi ve bildiği doğru olan uygulama teknik renklendirme çalışmasını izah ederek uygulamalıdır.

Saç renklendirme işleminde yutan ve iten dediğimiz boya renkleri vardır, bunlar hem kuaförlük mesleğinde bilinmesi zaruri olan konulardır.Yutan renkler no 1 ile 5 arasındaki renklerdir, iten renkler ise 6 ve üstü olan reklerdir.Saç boyası yapılacak kişiye doğru renk uygulanmazsa kişinin pisikolojisin de olumsuz yaralar açar ve mutsuz huzursuz olmasına neden olur.

Bu durumdan dolayı saç boyası yaptıracak kişinin kuaförünü iyi seçmesi ve kuaför meslektaşımın da araştırma yeni teknolojiyi yeni imaj çalışmalarını harfiyen takip edip kendini geliştirmesi hayati önem taşımaktadır.

Saçlarımızın %80 saç proteini,%10 su,%6 sı yağlar,%3 ü pigmentler ve %1 i de minerallerden oluşmaktadır. Cildimiz ve saçımız zaman içerisinde eksilme ve yıpranmalar oluşmaktadır. Bu eksiklikleri dışarıdan takviye olarak almamız ve hücrelerin yenilenmesine destek olmamız gerekebilir.Bu durumdan dolayı bazen biotin bazen de keratin ve benzeri destekli bakımlar yapmakta ve son derece başarılı sonuçlar almaktayız.

Kişisel bakım ve bunun içerisinde özellik saç stili ve bakımı hayata karşı duruşunuzu desteklemekte çok önemlidir.Örneğin geçen gün sosyal medya da karşılaştığım bir paylaşımdan bahsetmek istiyorum. İki adet fotoğraf paylaşılmış biri babaannem biri Ajda Pekkan ikisi de aynı yaşta yazılarak not düşülmüş.

İşte kendine, hayatına ve değerliliğine yatırım yapmak böyle bir şey ve siz de bir yerlerden başlayabilirsiniz.

Yeni bir imaj çalışması için Bursa Paris Kuaför olarak sayfamızdaki saç renklendirme modellerini inceleyebilir, moda renkler röfle , gölgelendirme, balyaj , ombre, somre, hailaif , folyaj çalışmalarından birini tercih edebilirsiniz.

Bu konuda profesyonel ekibim ve tecrübelerimle her zaman yanınızda olduğumuzu unutmayın.

Bir Yorum Yazın