• Güzellik
  • 09 Haziran, 2023

Saç Sirkesi İle Parlak ve Güçlü Saçlara Kavuşmak Mümkün

  • 0
  • 1005
  • 0
  • 0

Saç Sirkesi ile Parlak ve Güçlü Saçlara Kavuşmak Mümkün

Kaş, göz, gerisi söz dense de güzelliği ortaya çıkaran, kişiye çarpıcı, göz alıcı bir görünüm kazandıranlardan biri de saç. Bu yüzden modelinden bakımına, kesimine kadar en çok önem verilen, uğraşılan yerlerden biri de saçlar. Hele bir de dökülme, kırılma, kepek gibi sorunlarınız varsa saçınıza daha çok özen göstermeniz gerekiyor. Yine, işlem yaparken kuaför ne kadar özen gösterirse göstersin fön, perma, boya gibi işlemler, saç şekillendiriciler, hatta kullanılan bazı şampuanlar, zamanla saçların yıpranmasına, saç derisinde kepek, kuruluk gibi sorunlara yol açıyor. Bunların yanısıra genetik yapı, güneş, rüzgâr gibi dış faktörler de saç sağlığını etkiliyor. Bu da saçlara bakım yapılmasını zorunlu kılarak saç bakımında kullanılan ürünlerin önemini arttırıyor.

Hem yapılan işlemlerle hem de her gün maruz kalınan çevresel koşullarla yıpranan, kirlenen saçların daha canlı, parlak ve güçlü görünmesi için saç bakım için kullanılan yararlı olan ürünlere bir yenisi daha eklendi: Saç sirkesi Normal sirkenin zayıflamadan cilt bakımına kadar pek çok alanda yararlı olduğu kadim bilgilerimizden biri. Saç sirkesi de son yıllarda sağlıklı saçlar için tercih edilen ürünlerin başında geliyor.

Saç sirkesi, her tip saç için kullanılsa da özellikle yağlı, kepekli saçlar için tercih ediliyor. Gelin bu ürünü birlikte mercek altına alalım, bakalım ne marifetleri varmış.

Saç Sirkesi Ne İşe Yarar?

Saç sirkesi, yağlı, kepekli saçların sorunların giderilmesinde, saçın temizlenmesinde bire bir. Yağlı saçların en büyük sorunu saçların ertesi gün kirli bir görünüme sahip olması, bakımsız görünmesidir. Sık yıkamak da yağlanmayı arttıran, saçı yıpratan bir durumdur. Saç sirkesi ise son yıllarda yağlanmanın en aza inmesi, saçın temiz görünmesi için başvurulan çözüm yollarından biri.

Saç sirkesi ayrıca hava şartlarından, tozdan, çevresel faktörlerden kirlenen saçların temizliğinde, cılız, zayıf saçların canlı görünümüne kavuşmasında da oldukça etkili bir ürün. Saç sirkeleri saçların güçlü, sağlıklı, ışıltılı olmasını sağladığı gibi saçlarda elektriklenmeyi önleyerek saçların kabarmasını, dağılmasını önler.

Saç Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Tıpkı sirke gibi saç sirkesinin de faydaları say say bitmez çoklukta.

Saçın sağlıklı olması yanında saçı, saç derisini temizleyerek yağ ve kirden arınmasını sağlıyor. Saç sirkesi kullananlar parlak, canlı, ışıl ışıl saçlara sahip oluyor.

Saçı en çabuk ne uzatır sorusu da saçları zor uzayanların en sık araştırdığı konulardan biri ve potasyum bakımından zengin olan saç sirkesi saçların sağlıklı olarak uzamasında da etkili.

Sadece yağlı değil kuru saçlar için de uygun olan sirke, saçların kurumasıyla oluşan döküntüleri azaltır, kurumaya bağlı kaşıntıları giderir, saç derisindeki ölü hücrelerin temizlenmesini sağlar. Kepek oluşumunu azaltan, kadınların da erkeklerin de saç yapısını koruyan saç sirkesi ayrıca, saç tellerini güçlendiriyor, dökülmeyi, kırılmayı önlüyor ve saç diplerinin sağlıklı kalmasını sağlıyor. Boyalı saçların rengini korumada ve boyanın saçta uzun süre kalmasında da etkili olan saç sirkesinin içinde, saç köklerini, saç derisini besleyen, güçlendiren, saç telinde koruyucu bir tabaka oluşturan, saçı yumuşatan, nemlendiren vitamin C ve D-Panthenol da bulunmaktadır. Saçın nemli, parlak ve yumuşak olması, tararken, şekil verirken yıpranmasını da önlemektedir. Düz saçları hacimli gösteren saç sirkesi, kıvırcık, dalgalı saçların dalgasının belirgin, canlı olmasında da etkili.

İçerdiği zengin potasyum sayesinde kan dolaşımını arttırarak kaç dökülmesini azaltan, hem saç köklerine hem de saç tellerine fayda sağlayan saç sirkesi toniği, saçların yağlanmasının önüne geçerek, sağlıklı, canlı bir görünüm kazanmasını sağlar.

Saçtaki elektriklenmeyi azaltması, inatçı, zor açılan, kolaylıkla birbirine karışan saçların kolaylıkla açılmasını, kolay taranmasını, şekil verilmesini sağlaması, saç sirkesinin diğer faydaları arasında yer alıyor.

Saç sirkesini güzellik merkezi tercih ederek yaptırabileceğiniz gibi evde de kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Saç Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Özellikle, daha etkili olması için, temiz saça, tercihen banyo yaparken uygulanması önerilen saç sirkesinin kullanımı son derece basit. Saçları şampuanladıktan sonra son durulama sırasında kullanılan saç sirkesi kimyasal içermediği için saç ve sağlığa zarar vermiyor. Uygulama, saç sirkesi ve toniğini eşit olarak kullanarak saç derisine dairesel masajla sürüp, 1-2 dakika bekledikten sonra saçı durulayarak yapılıyor.

Sirkenin kendine has, keskin, hatta sirke sevmeyenler için rahatsız edici bir kokusu vardır ama saç bakım sirkeleri ve tonikleri böyle bir koku taşımazlar. Bu yüzden gönül rahatlığıyla saçlarda uygulanabilir. Hatta çilekli, vanilyalı, elmalı, frambuazlı, çiçek kokulu gibi farklı kokularla üretilen sirke kullanımıyla mis gibi kokular eşliğinde saç derisinin nefes aldığını hissedeceksiniz.

Bir Yorum Yazın